Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline aligole blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OPAŁEK 2G
210112 odwiedzin | wpisów: 101, komentarzy: 593, obserwuje: 208

Kilka spraw

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Casting na elektryka nadal trwa. Panowie prześcigają się w składaniu ofert (dzięki ogłoszeniu w oferia.pl), wydzwaniają i pytają, a ja staram się nie tracić cierpliwości, zwłaszcza przy wycenach na 15tys. wrrr.....Jednak nie ma to jak fachowiec z polecenia, przynajmniej całej tej szopki można uniknąć. No nic poczekamy do końca tygodnia i zadecydujemy z kim warto współpracować a z kim nie. 

Za to w kwestii pozostałych instalacji trochę się ruszyło. W środę pomiar ścian pod tynki i podłóg pod wylewki. Tu też mam do Was pytanie czy ktoś ma tynki gipsowe twarde, tzw. diamante (kładzione maszynowo)? Dostaliśmy wycenę z materiałem 26zł za m2. Wydaje nam się, że nie jest najgorzej, zwłaszcza że tynki gipsowe zwykłe wg. tej samej wyceny to o 1zł mniej na każdym metrze, a różnica w trwałości jest podobno zasadnicza. Jeśli możecie podzielić się opinią to bardzo proszę. Co do wylewek to narazie znam cenę tylko za robociznę - 12zł za m2, więc zobaczymy jak to wyjdzie z materiałem. Ta sama ekipa ma się tym zająć, więc liczymy na jakiś rabacik w ostatecznym rozrachunku.

Co do reszty instalacji cieplno-kanalizacyjnych to tę kwestię załatwiliśmy już dawno temu. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale z piecem, grzejnikami, podłogówką, wyprowadzeniem pod solary, szambem itd. ma wyjść równe 40tys., więc chyba też nie najgorzej, a póżniej to już z górki czyli wykończeniówka i wtedy wchodzę ja i moje szalone pomysły o ile tylko budżet to wytrzyma...

Okna oraz sufit podwieszany

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj nareszcie umówiliśmy się na montaż okien na 3 kwietnia. Dopiero teraz udało się nam wyznaczyć datę, wbijając się pomiędzy jeden urlop a drugi. Jednym słowem sezon budowlany na ten rok zbliża się wielkimi krokami o ile pogoda pozwoli. Dla przypomnienia zamówiliśmy model 3 szybowy Ideal 4000 z Aluplastu w kolorze antracytowym z roletami w tym samym kolorze. Mam nadzieję, że wyjdzie fajnie - już nie mogę się doczekać!

A teraz z innej beczki. Pytanie do wszystkich posiadaczy sufitów podwieszanych a'propos kosztów ich wykonania. Jak takie cudo się wycenia, bo mam kilka pomysłów na realizację, tylko nie wiem czy nie puszczę nas z torbami, bo dodatkowo marzy mi się przy tym oświetlenie ledowe... Mąż wyliczył mi mniej więcej koszta na 5tyś., ale podejrzewam że przy moich pomysłach możemy się nie zmieścić. A może kotś robił sam takie sufity i podpowie jak to szybko i tanio wykonać? Poniżej widać o co mi chodzi.

Coś w tym stylu do wiatrołapu i na komunikację pomiędzy kuchnią, wc a salonem

blog budowlany - mojabudowa.pl

Do kuchni mniej więcej taki

blog budowlany - mojabudowa.pl

a taki do salonu

blog budowlany - mojabudowa.pl

Komentarze (2)
autor: poliklet   dodano: 2013-02-21 | 22:36:10
5tys to sama robocizna, bo nie napisaliście? To się zmieścicie spokojnie...może nawet z materiałem...u nas 45zl/m2 plus 30zł/mb obniżenia czyli wszystkich kantów...ale podobno można taniej jakoś 30-35/m2, ale wtedy obniżenia po 40/mb.
autor: aligole   dodano: 2013-02-22 | 07:15:08
No cóż myśleliśmy raczej o cenie wraz z materiałem, dlatego obawiam się że zrujnuję nasz budżet, ale może jednak nie będzie tak źle. Te Wasze ceny nie brzmią najgorzej, a metrów znowu nie będzie tak dużo. Musimy to wszystko jeszcze raz policzyć. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

Elektryk

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Szybkie pytanko do wszystkich Opałkowiczów i nie tylko. Ile płaciliście za elektrykę w domku? Dzisiaj dostaliśmy pierwszą wycenę 85zł za punkt i powiem szczerze,  że mojego męża wygieło! Po kilku gorzkich słowach Pan opuścił cenę do 75zł, ale to nadal niezła sumka przy 120+- punktach, nie licząc dodatkowych kabelków do czujek od alarmu, kabli internetowych etc. (przynajmniej wg. opini w/w Pana) Tak więc pomóżcie ile płacić, aby nie przepłacić? 

Komentarze (9)
autor: isiowyopalek   dodano: 2013-02-18 | 20:15:34
O kurcze cena jest bardzo powalająca! Nie dajcie się naciągnąć normalna cena za punkt już z elektryka materiałem to 50zł bez materiału sama robocizna to 30zł ja płaciłem 30 bo materiał miałem swój. Pogońcie tego pseudo elektryka i szukajcie dalej na pewno uda się wam znaleźć godnego fachowca a tamten pan 'elektryk' chyba specjalnie powiedział taka cenę bo nie ma ochoty wykonać tej pracy, czasem tak wykonawcy postępują. Ale głowa do góry :) będzie git
autor: gosmel   dodano: 2013-02-18 | 20:24:10
Polecam stronę www.oferia.pl, fachowcy sami się zgłaszają i można wybrać najkorzystniejszą ofertę.
autor: aligole   dodano: 2013-02-18 | 20:47:20
Dzięki za opinie. Tak właśnie myśleliśmy zdzierca i nic więcej. Chcemy umówić się na cenę za całość zamiast od punktu, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Co do serwisu oferia.pl to owszem znamy, ale póki co zobaczymy co się uda załatwić po znajomych.
autor: budziki   dodano: 2013-02-19 | 11:13:24
Nie pamiętam dokładnie ale koło 90 puntów miałem, 1 rozdzielnia główna, 2 siły -kuchnia i na zewnątrz. Cena około 4000zł z materiałem, w tym bruzdowanie ścian, bo miałem starym sposobem robione w peszlach. Ale patrząc po opałkowiczach to w granicach 5-6 tyś wychodzi. PS. Kable od alarmu dużo firm ochroniarskich kładzie gratis!!!
Odpowiedź do budziki
autor: aligole   dodano: 2013-02-19 | 13:47:39
No właśnie tak mi się wydawało, że powinno wyjść max. 7 tys. i na tyle liczyliśmy, a nie 13-14tys. No nic jstem w trakcie nanoszenia zmian na projekt i zobaczymy co z tego wyjdzie po wycenach. Dzięki za podpowidz z tymi firmami ochroniarskimi. Pozdrawiam
Tytuł: elektryk
autor: daria-k11 dodano: 2013-02-19 | 13:43:46
mój mąż jest elektrykiem i bierze 25zł od punktu bez materiału i około 50zł z materiałem, ale wykonuje swoja robote bardzo solidnie.
Odpowiedź do daria-k11
autor: aligole   dodano: 2013-02-19 | 16:58:07
I to jest normalna cena! Jeśli jesteście z okolic Poznania to poproszę o namiar! :-) Pozdrawiam
Odpowiedź do aligole
autor: daria-k11 dodano: 2013-02-19 | 17:36:02
szkoda że tak daleko mieszkacie, to byśmy zadziałali, my jesteśmy ze świętokrzyskiego pozdro
Odpowiedź do daria-k11
autor: aligole   dodano: 2013-02-19 | 17:59:38
No niestety szkoda! Powodzenia w budowaniu. Pozdrawiamy
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68397
Liczba wpisów: 226832
Liczba komentarzy: 902683
Liczba zdjęć: 665082
Liczba osób online: 207