Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline aligole blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OPAŁEK 2G
210089 odwiedzin | wpisów: 101, komentarzy: 593, obserwuje: 208

Ścianki działowe

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

czyli ruszyło się na budowie. Dzisiaj zawitałam tam po raz pierwszy od kilku miesięcy i muszę przyznać, że efekty pracy naszej ekipy, a właściwie dwóch ekip są bardzo zadowalające. Zobaczyć dom w rzeczywistości to nie to samo, co na zdjęciach i wie o tym każdy, kto buduje na odległość. W każdym razie dom wygląda super i tylko fakt, że było dziś naprawdę zimno, pomieszany z odrobiną lęku wysokości wywołaną brakiem schodów i ledwo trzymającą się drabiną, powstrzymały mnie od pozostania w nim na dłużej. 

Krótka, acz bardzo owocna wizyta pozwoliła nam dzisiaj na podjęcie kilku ważnych decyzji. Po pierwsze rezygnujemy z niedawno obmyślonego planu powiększenia dolnej łazienki. Koniec końców zdecydowaliśmy się na budowę Opałka głównie ze względu na dwie łazienki na górze i trochę głupio było by z tego teraz rezygnować, a z kolei na trzy łazienki w tak małym domu to ja się w życiu nie zgodzę, bo kto to będzie sprzątać! Jednym słowem wracamy do pierwotnej wersji planu po adaptacjach.

Sprawa nr dwa to taras, który jak słusznie stwierdził dwódca ekipy murarzy - zwany dalej "Majstrem" - jest za duży i niepraktyczny, w związku z powyższym trzeba go będzie trochę pozmieniać (dla przypomnienia taras miał być w kształcie litery L od jadalni, aż po mały pokój). Po głębszym zastanowieniu i kilku dodatkowych argumentach, w tym także finansowych pozostawimy taras tylko od strony ogrodu z tą różnicą, że będzie on nieco wydłużony - pokaże dokładnie o co chodzi, jak już chłopaki wszystko zaleją.

Na koniec dodam, że przesunęłam jeszcze kilka ścianek, co zobaczycie w trakcie wykańczania. Ah i prawie bym zapomniała, że nasi drodzy murarze wzięli sprawy w swoje ręce i wyprostowali mi ścianę w głównej sypialni, tą na której są drzwi do łazienki i garderoby. Muszę przyznać, że nie od razu to zauważyłam (znowu ten lęk wysokości), ale bardzo jestem zadowolona z tego rozwiązania. Genialne posunięcie!

W poniedziałek jedziemy po kilka wycen okien i zobaczymy jakie będą tego efekty. Łudzimy się, że ceny spadły już trochę na zimę, więc być może złożymy zamówienie. Oh jak ja lubię te nasze spontaniczne decyzje...

Komentarze (2)
autor: szwedka777   dodano: 2012-10-27 | 07:44:57
Dzialacie dokladnie tak jak my wszystko spontanicznie. Domek rzeczywiscie robi bardzo duze wrazenie na zywo,na zdjeciach wydaje sie maly a w rzeczywistosci duzy i o wiele piekniejszy.Milego pobytu w PL.Pozdrawiamy
autor: aligole   dodano: 2012-10-27 | 22:13:40
Faktycznie dopiero na żywo domek robi odpowiednie wrażenie. Dziekujemy, mam nadzieję, że pobyt okaże się owocny, chociaż tym razem zostajemy na dłużej, więc jest szansa, że coś jeszcze w tym roku się posunie do przodu, oby tylko pogoda dopisała, bo narazie nie zanosi się.

Łazienkowy moodboard

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj w nastroju dekoracyjno-łazienkowym, bo lileż można się zajmować instalacjami, rurkami, kabelkami czy wężykami, skoro niewiele z tego na zwenątrz pozostaje, więc aby oko nacieszyć, a i przy tym w trochę lepszy humor się wprowadzić oto moje łazienkowe moodboardy:

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Na pierwszy ogień idzie łazienka mała, pierwotnie tylko WC, jednak na potrzeby szybszego wprowadzenia się powiększona zostanie do maksymalnych rozmiarów na minimalnej przestrzeni - raptem parę malutkich m2 i to w dodatku w conajmniej dziwnym kształcie (patrz projekt roboczy poniżej).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pierwsze założenia już zostałty poczynione, ma być naturalne drewno, walk in shower, minimalistycznie jesli chodzi o dodatki, trochę betonu i ogólnie robimy się na szaro! A no i oczywiście drzwi z bulajem - tego nie może zabraknąć (w kolorze dąb szary ryfla jak te drugie na zdjęciu). I koniecznie umywalka z Roca urban collection - New York - poluję na jakąś w dobrej cenie, jesli nic nie znajdę to trzeba będzie albo wydać więcej, albo pogodzić się z faktem, że pomysł ten odkładamy na póżniej. W końcu jeszcze dwie łazienki pozostają do umeblowania, więc zawsze jest nadzieja, a ta wiadomo umiera ostatnia...

blog budowlany - mojabudowa.pl

Instalacje CO- jaki koszt?

autor: aligole blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich po długim czasie! Nie myślcie sobie jednak, że o Was zapomnieliśmy, poprostu na działce chwilowo nic się nie działo i nie bardzo było o czym pisać, przełamując jednak tę zmowę milczenia prośba o pomoc, a własciwie o informację. Ile płaciliście za instalacje wodno kanalzacyjne w Opałku 2g?

My otrzymaliśmy dzisiaj pierwszą wycenę, podobno bardzo korzystną. Cena opiewa na 23tys. brutto (materiał + robocizna) i obejmuje ogrzewanie podłogowe w systemie Kisan (z 5cm sytropianem, matą i grzejnikami), jak również wykonanie kanalizacji, zimniej i ciepłej wody, (obieg ciepłej wody w pexie). Co sądzicie o tej cenie?

Przydadzą się wszelkie sugestie. Dodatkowo Pan wycenił montaż solarów na 900zł + materiał oraz szambo w zależnosci od wielkości 3300zł-4500zł.

Szczerze mówiąc nam się te ceny bardzo podobają, ale czekamy na jeszcze jedną wycenę aby porównać koszta, a póki co podpowiedzcie proszę jak to było u Was.

 

Komentarze (3)
autor: maopalek   dodano: 2012-10-09 | 07:04:35
Co do szamba to ja za 8m2 okrągłe z transportem i montażem zapłaciłem 3,4 zł. Na podłogę na gruncie kładzie sie minimum 10cm
autor: poliklet   dodano: 2012-10-09 | 09:35:24
Mnie się wydaje, że ta 5 styropianu to jest z folią pod podłogówkę tylko jako materiał do ogrzewania, a dodatkowo pod spód jeszcze styropian się daje. U nas tak będzie zrobione, a wycenę mamy robociznę na 5tys, a materiały na 20 w innym domku, ale podobnie metrażem.
autor: aligole   dodano: 2012-10-09 | 10:16:04
Co do tych 5cm styropianu to nie wiem dokładnie, podejrzewam jednak, że trzeba będzie dołożyc więcej na spód. Za trzy tyg. porozmawiamy z wyceniającym osobiście to dogadamy szczegóły. Po cenach widzę, że podobnie się to jednak kształtuje. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 68395
Liczba wpisów: 226831
Liczba komentarzy: 902681
Liczba zdjęć: 665082
Liczba osób online: 359